Bibliotekininkų delegacija iš Lenkijos

Kiekvienų metų gegužės mėnuo padovanoja miestui daug renginių. Kauną aplankė Lenkijos bibliotekininkų delegacija, kuri vykdo projektą ,,MAMA, TĖTI, PASIIMK MANE Į BIBLIOTEKĄ“. Projekto tikslas – šeimų, vaikų, ypač ikimokyklinio amžiaus, skatinimas lankytis bibliotekose, susipažinti su knyga ir skaitymu.
Tai bendras Lenkijos ir Lietuvos bibliotekų projektas, o Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka yra partneris.
Pirmasis vizitas vyko Kauno tautinės kultūros centre 2010 m. gegužės 17 d. Svečius iš Lemborko, Gdansko ir kitų Lenkijos miestų bibliotekų sveikino Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento direktorius Edmundas Balasevičius, Kauno tautinės kultūros centro direktorė Vilija Kepežinskienė, Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos vedėjas Zenonas Vaškevičius. KTKC direktorės pavaduotoja Osvalda Ivanauskienė supažindino bibliotekininkus su įvairiapusiška švietėjiška ir kultūrine veikla Kauno tautinės kultūros centre, pasakojo apie vykdomus projektus ir renginius. Neformalioje aplinkoje vyko diskusija, kaip neprarasti tautiškumo ir kūrybiškai taikyti senąsias mūsų krašto vertybes šiandienoje. KTKC metodininkė Eglė Vindašienė pravedė praktinį užsiėmimą ,,Gyvybės medis karpiniuose“, pasakojo apie baltiškąjį liaudies meną, mokė karpybos paslapčių.
Svečiai patyrė kūrybinį džiaugsmą karpydami tradicinius lietuviškus medelius ir sakė, kad vieną karpinį būtinai parsiveš namo – jis primins mūsų krašto svetingumą.

Atnaujinta 2018 08 30