TRAMTATULIS išskleidė sparnus 2010

2010 m. vasario mėn. 5 dieną į Kauno tautinės kultūros centrą iš visos respublikos puikiai nusiteikę rinkosi Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso TRAMTATULIS 2009 laureatai ir jų mokytojai, tėveliai. Šio sambūrio rengėjai, Lietuvos liaudies kultūros centras, Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir švietimo departamento Švietimo ir ugdymo skyrius, Kauno tautinės kultūros centras, Kauno miesto etninės kultūros mokytojų metodinis būrelis, sukvietė liaudies meno mylėtojus, propaguotojus dar kartą pasidžiaugti ir paklausyti laureatų atliekamų kūrinių. Prieš koncertą vykusiame seminare „2009 m. respublikinio vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ repertuaro analizė“ Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, Etninės kultūros skyriaus vedėja Vida Šatkauskienė, folkloro poskyrio vadovė Jūratė Šemetaitė, vyriausiasis specialistas Arūnas Lunys išsamiai analizavo repertuarą, pateikė rekomendacijų dėl muzikinio ir žodinio paveldo tolimesnio puoselėjimo, jaunųjų atlikėjų skatinimo, veiklos plėtros ir liaudies kūrybos propagavimo.

Renginyje dalyvavusiems vaikams (jauniausiajam treji metai) ir mokiniams (kai kurie jau studentai) buvo organizuota įdomi, kaip teigė dalyviai, edukacinė valanda Povilo Stulgos lietuvių liaudies muzikos instrumentų muziejuje.

Minėto konkurso kompaktinės plokštelės „Tramtatulis – 2009″ pristatymas dar labiau suvienijo visus ne tik todėl, kad įrašyti 38 atlikėjų (pavienių ir grupių) kūriniai, kad visiems laureatams ir jų mokytojams įteiktos kompaktinės plokštelės, kad buvo sulaukta įvairių institucijų atsakingų darbuotojų sveikinimų, dalintasi Agotos duona, grojama įvairiausiais instrumentais (skudučiais, kanklėmis, lamzdeliais, dūdmaišiais, smuikais, armonikomis, bandonijomis, cimbolais, ragais, lūpine armonikėle), bet ir todėl, kad salėje triumfavo nuoširdumas, ne primityvi, o paprasta liaudies muzika, nugludintas žodis, džiaugsminga nuotaika. Na, o kai užgrojo, uždainavo muzikantų muzikantai – Tautvydas Bradauskas, Paulius Kovalenka ir Vilius Marma – salė plyšo nuo plojimų, pasitenkinimo šūksnių. Abejingų tikrai nebuvo, kai šiems atlikėjams svečiai iš Lietuvos liaudies kultūros centro įteikė specialiai muzikantų muzikantams sukurtas „Tramtatulio“ konkursą lydinčio ženklo, paukščio, skulptūrėles.

Respublikinis konkursas „Tramtatulis 2009″ dabar jau tikrai baigėsi. Ne už kalnų pavasaris, todėl laikas pradėti ruoštis naujam: šiais metais konkursas vyks savivaldybėse.

Belieka palinkėti didžiausios sėkmės ir laukiamo pavasario saulės.

Kauno tautinės kultūros centro direktorės
pavaduotoja ugdymui Osvalda Ivanauskienė

Atnaujinta 2018 08 30